...:: WYDARZENIA


 


 
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Dnia 21.02.2020r. obchodziliśmy w Naszym przedszkolu Światowy Dzień Kota. Wspólnie bawiliśmy się w kocich rytmach. Grupa "Sowy" opowiadała nam poprzez wiersze i zabawy o kocich zwyczajach. Poznaliśmy także starsze i młodsze postacie bajkowych kotów. Wspólnie nauczyliśmy się kociej piosenki i wiemy już, że "kotek dwa uszka ma, wąsiki ma, pazurki ma, ogonek ma"... i tak się właśnie naszą kocią piosenkę śpiewa. Na koniec każda grupa dostała mleczko- prawdziwy przysmak bajkowych kotków.
 
 
 

AKCJA CHARYTATYWNA "GÓRA GROSZA"

W dniach 25.11.2019r.- 02.01.2020r. Nasze Przedszkole brało udział w akcji charytatywnej "Góra grosza". Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną,
w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Patronat nad akcją objęło Towarzystwo "Nasz Dom".
Zebrana kwota to 233.08 zł.
Serdecznie dziękujemy za okazane serce!!!!
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

W lutym w Naszym Przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Dzieci zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne swoim najbliższym;
niejednej babci i dziadkowi łezka się w oku zakręciła.
Wychowankowie wręczyli swoim Babciom i Dziadkom upominki w postaci kalendarzy, laurek itp.
Wszystkim gościom i wspaniłym artystom bardzo dziękujemy.

LEKCJA TEATRALNA


Dnia 3 lutego 2020 r. dzieci z grup: "MOTYLKI” i "SOWY” odwiedziły Teatr Zagłębia w Sosnowcu, aby wziąć udział w lekcji teatralnej.
W holu teatru przywitał nas aktor Michał Bałaga.
I tak zaczęła się przygoda z…
Dzieci odkryły teatr jako miejsce, włącznie z zasadami zachowania się.  Poznały różne pomieszczenia teatru: hol, kawiarenkę, widownię, scenę, garderobę, przymierzalnię... Poznały też całe spektrum możliwości warsztatowych aktora: werbalne środki wyrazu aktora oraz pozawerbalne: mimikę, gest i ruch sceniczny. Ćwiczyły oddech, głośne mówienie, dykcję, a próbując wcielić się w różne postaci przymierzały koronę, maski, hełmy.
Podczas całego spotkania panowała miła, wesoła atmosfera, pan Michał okazał się wspaniałym gospodarzem. Przykro było dzieciom się z nim rozstawać!!!
DZIĘKUJEMY!WIZYTA POLICJI

Dnia 29.01.2020r. mieliśmy zaszczyt gościć w Naszym Przedszkolu Mł.ASP. Patrycję Ziębicką z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Sosnowiec oraz Sierżanta Sztabowego Tomasza Mogielskiego. Nasi goście przedstawili wszystkim przedszkolakom wspaniałą pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz jak chronić się przed wypadkami, a także udzielili nam wiele wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się na rowerze, hulajnodze oraz jazdy samochodem.  Dowiedzieliśmy się  również jak należy się zachować w przypadku ataku psa.
Wizyta Policji dała nam wiele do myślenia.MOTYLKI Z WIZYTĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJW ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym dzieci z grupy "Motylki" 28 stycznia 2020 roku odwiedziły pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Sosnowcu, przy ul. Jagiellońskiej 2.
Podczas wizyty przedszkolaki zaprezentowały przygotowane przedstawienie jasełkowe. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej entuzjastycznie reagowali  na występ, nagradzając  dzieci brawami i przyłączali  się do kolędowania.      
Pani Dyrektor nie szczędziła słów pochwały pod adresem małych aktorów i serdecznie podziękowała im za przybycie.
 Nasi wychowankowie za  wspaniały występ zostali poczęstowni herbatką i małym słodkim co, nie co.
Wizyta była dla dzieci prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla osób starszych.                                   


BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 27 stycznia 2020r. w Naszym Przedszkolu odbył się wspaniały bal karnawałowy. Już od wczesnych godzin porannych do przedszkola przybywały księżniczki, elfy, strażacy, policjanci, rycerze…. Zapanowała prawdziwie bajkowa atmosfera!Przed rozpoczęciem tańców każdy z Nas uczestniczył w sesji zdjęciowej, aby uwiecznić to wspaniałe wydarzenie. Bal poprowadził zaprzyjaźniony wodzirej- Zbysio Pysio. Dzieciaki miały okazję poznać przeróżne tańce,uczestniczyć w wielu zabawach i konkursach, m.in. w pokazie mody, baniek mydlanych, karaoke, tańcach z balonami itd.

Serdecznie dziękujemy Naszym kochanym rodzicom za przygotowanie pięknych strojów, a Pani dyrektor oraz
Paniom nauczycielkom za wspaniałą zabawę!!!
WYJŚCIE DO KINA 

17 stycznia 2020 roku dzieci z grup "Biedronki" i "Motylki" wybrały się w pełną  przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie
z wyższych sfer, który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów.
Tę przygodę  przeżyły podczas projekcji porywającej animowanej komedii pt: "Urwis" w kinie "HELIOS" w Sosnowcu.
Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności,
a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów.
Z dnia na dzień rozpieszczony kanapowiec Urwis traci dach nad głową i jedyną bliską osobę. Sam w dzikim, pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących tam reguł: na kogo warknąć, a komu pomerdać, w którym śmietniku szukać smacznych kąsków,
a co najważniejsze – jak znaleźć prawdziwego przyjaciela.
Trzeba przyznać, że sam sobie nie ułatwia zadania, bo wszystkich wokół traktuje z wyższością i niechęcią. Czeka go więc trudna szkoła życia, dopóki nie zrozumie, że zamiast pokazywać kły lepiej wyciągnąć do innych łapę. Na szczęście spotka na swojej drodze pewną początkującą piosenkarkę, która co prawda mieszkanko ma malutkie, ale serce wielkie.
Ten duet był prawdziwym przebojem!
Szczęśliwe zakończenie, barwna oprawa oraz sprawiły, że wszystkie dzieci uśmiechnięte i pełne niezapomnianych wrażeń powróciły
w ten słoneczny, zimowy dzień do przedszkola.Jasełka w wykonaniu grupy "Motylki"

Dnia 12.01.2020r. grupa "Motylki" zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne podczas wystawienia Jasełek
w Kościele Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu podczas mszy świętej.
Przedszkolaki oraz rodzice przepięknie wczuli się w swoje role przedstawiając Narodzenie Pana Jezusa.
Wszyscy zgromadzeni gratulowali i bili gromkie brawa.  Prowadzący ksiądz również złożył dzieciom gratulacje i przygotował dla nich niespodzianki w postaci słodkości.
Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólne celebrowanie.

Justyna Kurek
Barbara Kapuścińska


WIELKA FABRYKA ELFÓW

Przygotowania przedświąteczne  dzieci z  grupy "Motylki" rozpoczęły od wycieczki autokarowej do Wielkiej Fabryki Elfów
w Katowicach 12 grudnia 2019 r. Cała przygoda rozpoczęła się od pracowni Elfów, w której nastąpiło wielkie zamieszanie.
Otóż Mikołaj wypił antyświąteczny eliksir i teraz trzeba było odnaleźć składniki do stworzenia czarodziejskiego napoju,
który przywróci Mu świąteczny nastrój.
Do zebrania były 4 magiczne składniki: skórka pomarańczy, cynamon, goździki oraz anyż. To dzięki nim w specjalnej świątecznej machinie udało się wyczarować aromatyczny perfum, zapewniający wstęp do chatki Mikołaja.
Jednak, zanim doszło do spotkania  z Mikołajem, to po drodze czekały na dzieci do zrealizowania różne zadania: np.: budowle
z klocków, odkrycia archeologiczne, rzucanie piłeczkami do celu, kosmiczne pojazdy, pisanie listów do św. Mikołaja, które zostały wrzucone do specjalnych skrzynek.
Dla naszych wychowanków była to wspaniała odkrywcza zabawa. Wszyscy starali się wykazać twórczością, pomysłowością,
a nade wszystko zaangażowaniem i niebywałą aktywnością. Podczas całej wędrówki dzieciom towarzyszyły elfy.
A potem… nastąpiła długo oczekiwana chwila. Elfy zaprowadziły nas do samego Świętego Mikołaja. W pięknym pokoju,
przy kominku obok choinki siedział sam Święty Mikołaj. Uśmiechał się serdecznie i zapraszał wszystkich do siebie.
Każde dziecko mogło z nim osobiście porozmawiać i powiedzieć o wymarzonym prezencie, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie! Mikołaj podziękował nam za pomoc w uratowaniu świąt i wręczył  każdemu dziecku Dyplom Pomocnika Elfa
oraz mały upominek.
Jesteśmy pewni, że Mikołaj postara się spełnić nasze życzenia. My też życzyliśmy Mikołajowi wesołych i spokojnych świąt.
Niech odpocznie po ciężkiej pracy.
Na koniec naszej wizyty przedszkolaki wzięły udział w warsztatach malowania świątecznych drewnianych zawieszek
w prawdziwym Warsztacie Elfów. Spod rąk naszych małych artystów wyszły prawdziwe arcydzieła,
które zadowolone dzieci zabrały ze sobą do domu.
To był wspaniały dzień, trochę zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola, gdzie na każdego małego Pomocnika Elfów czekali stęsknieni rodzice.
Polecamy wszystkim, którzy mają ochotę odwiedzić to niezwykłe miejsce o cynamonowym aromacie.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM...

Jak co roku, także i w tym, Nasze Przedszkolaki 6 grudnia 2019r. odwiedził wspaniały gość- Święty Mikołaj!
Już od samego rana panowała magiczna atmosfera, św. Mikołaj witał dziaciaki w holu przedszkola, częstując pysznymi słodkościami i zapraszając do wspólnego zdjęcia. Po śniadaniu Nasz gość odwiedzał wszyskie grupy i rozdawał dzieciom piękne prezenty. Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały, tańczyły i zapraszały Mikołaja do wspólnych zabaw. To był wyjątkowy dzień! Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny, zapraszamy Cię i czekamy na Ciebie z niecierpliwością w przyszłym roku. Do zobaczenia! 

ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE "TYGRYSKI"


Dnia 04.12.2018r. w grupie "Tygryski” odbyło się zajęcie otwarte pod hasłem – "Zabawy ruchowe”, które przeprowadziła nauczycielka Edyta Sap. Dzieci  zaprezentowały swoją sprawność ruchową podczas ćwiczeń gimnastycznych  oraz zabaw ruchowych. Rodzice podczas zajęcia mogli zaobserwować jak funkcjonuje ich dziecko na tle grupy oraz jak współdziała z rówieśnikami we wspólnej zabawie. Bardzo  serdecznie dziękuję rodzicom za  przybycie  i udział w zajęciu!                                                
                                                                                   Edyta Sap – wychowawca grupy


ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE "MOTYLKI''

Dnia 03.12.2019r. w grupie "Motylki" odbyły się zajęcia otwarte pt. "Niech żyją górnicy". Miały one na celu przybliżenie dzieciom zawodu górnika oraz zdobycie wiedzy na temat wydobywania węgla oraz ich rodzajów.
Dzięki nim rodzice mogli zobaczyć aktywność dzieci, a także ich dotychczasową wiedzę.
Podczas zajęć przedszkolaki mogły zobaczyć prawdziwego górnika, który zaszczycił nas swoją obecnością.
Zademonstrował on dzieciom  swój ubiór galowy, a także  szablę i czapkę z pióropuszem.
Wszyscy mieli mnóstwo frajdy podczas zajęć.
Bardzo dziękuję za tak liczne przybycie.

Justyna Kurek
             DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 
W  dniu 25.11 2019r. w Naszym przedszkolu obchodziliśmy światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaczka. Urodziny Pluszowego Misia dzieci  świętowały na sali gimnastycznej,  gdzie zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Przedszkolaki  brały udział w przygotowanych zabawach muzyczno-ruchowych, bawiły się przy misiowych przebojach, śpiewały znane piosenki  oraz degustowały miód - przysmak misiów. Każda grupa  wykonała prace plastyczną  pt. ,"Mój przyjaciel miś”. Urodziny Pluszowego Misia sprawiły dzieciom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy.

"JESIENNE MUZYKOWANIE"  W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ


Dnia 18 listopada 2019r. dzieci z grupy "Biedronki" gościły u pensjonariuszy Domu Pomocy Spełecznej przy ulicy Jagiellońskiej. 
Nasi wychowankowie zaprezentowali wspaniały program artystyczny.
Dzieci recytowały wierszyki o tematyce jesiennej, tańczyły oraz śpiewały utwory z jesiennego repertuaru. 
Babcie oraz dziadziusiowie nie kryli wzruszenia oraz podziwu dla najmłodszych milusińskich.
Wspólne muzykowanie wprowadziło radosny, serdeczny nastrój. 
Po występach zostaliśmy poczęstowani słodkimi cukiereczkami i ciepłą herbatką. Dziękujemy za mile spędzony czas!
 
Jesienią, jesienią
 
Sady się rumienią: 
 
Czerwone jabłuszka
 
Pomiędzy zielenią. 
 
Czerwone jabłuszka, 
 
Złociste gruszeczki
 
Świecą się, jak gwiazdy, 
 
Pomiędzy listeczki. 
 
— Pójdę ja się, pójdę
 
Pokłonić jabłoni, 
 
Może mi jabłuszko
 
W czapeczkę uroni! 
 
— Pójdę ja do gruszy, 
 
Nastawię fartuszka, 
 
Może w niego spadnie
 
Jaka śliczna gruszka! 
 
Jesienią, jesienią
 
Sady się rumienią; 
 
Czerwone jabłuszka
 
Pomiędzy zielenią...

                                                                              
Maria Konopnicka  
FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Dnia 14.11.2019r  Lena Czajęcka oraz Oliwia Podsiadlik z grupy Motylki wzięły udział w konkursie piosenki dziecięcej,
który miał miejscew Szkole Podstawowej Nr 6 w Sosnowcu.
Celem festiwalu było przede wszystkim wspieranie oraz promocja twórczości artystycznej dzieci.
Obie dziewczynki pięknie zaśpiewały jesienne piosenki i zajęły zaszczytne
1 miejsce Lena Czajęcka
2 miejsce Oliwia Podsiadlik.


Z całego serca gratulujemy dziewczynkom . 


KONKURS RECYTATORSKI "POLSKA- NASZ KRAJ"


Dnia 14 listopada 2019r. wychowanka grupy "Motylki"- Iga Góralczyk,  wzięła udział w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim              "Polska- Nasz kraj", zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 18 w Sosnowcu.
Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz obywatelskich wśród dzieci, popularyzowanie patriotycznej poezji dziecięcej oraz zachęcanie dzieci do występów na scenie i prezentowania swoich talentów.
Iga pięknie wyrecytowała wybrany przez siebie utwór. 
Po występach dla wszystkich uczestników konkursu został przygotowany słodki poczęstunek. Dziękujemy organizatorom za znakomitą zabawę!
WIZYTA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 55


Dnia 12.11.2019r. dzieci z grupy "Biedronki" i "Motylki" uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym w Przedszkolu Miejskim Nr 55 z Oddziałami Specjalnej Troski w Sosnowcu przy ul. Naftowej.
Dzieci z kółka teatralnego przedstawiły dla nas spektakl pt. "Grybobranie".
Mali aktorzy wspaniale wygłaszali swoje role przestrzegając nas o zachowaniu ostrożności w zbieraniu i spożywaniu grzybów.
Uieńczeniem spotkania teatralnego była wspólna zabawa i słodka niespodzianka.
Dziękujemy za miłe wrażenia i do zobaczenia w naszym przedstawieniu!

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 06.11.2019 r. dzieci z grupy "Zajączki" wzięły udział w uroczystości "Pasowanie na przedszkolaka".
Od samego rana trwały przygotowania, a dzieci z niecierpliwością czekały na rodziców. Mali artyści śpiewali piosenki, recytowali wiersze i odpowiadali na pytania. Dla całej grupy był to pierwszy, ważny występ przed tak dużą publicznością.
 Po części artystycznej, dzieci składały uroczystą przysięgę, a Pani Dyrektor za pomocą "zaczarowanego ołówka" dokonała "aktu pasowania". 
Obietnicę "bycia najlepszym rodzicem na świecie" złożyli również Rodzice dzieci:

"Dziecko jest moim największym Skarbem,
postaram się ze wszystkich sił
być najlepszym Rodzicem na świecie.
Obiecuję kochać moje dziecko mądrze,
wskazywać ścieżki, po których kroczyć ma...
Nie wyręczać, nie karmić i bucików mu nie zakładać,
Dużo tłumaczyć i jak najwięcej buziaków dawać!"

Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek. Uroczystość uwieńczono pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy ze swojego dziecka.
DZIEŃ ZIEMNIAKA  

Dnia 23 października 2019r. świętowaliśmy "Dzień Ziemniaka". 
W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki. W tym dniu od samego rana w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci przyszły ubrane w brązowe kolory.
Ziemniak to wyjątkowe warzywo, które z ochotą zjada każdy Przedszkolak.
Podczas uroczystości przypomnieliśmy sobie, jakie potrawy możemy zrobić z jego wykorzystaniem, a nawet skosztowaliśmy pieczonych ziemniaczków, 
które przygotowały dla Nas nasze wspaniałe panie kuchareczki. W trakcie wspólnego świętowania śpiewaliśmy wesołe piosenki, rozwiązywaliśmy zagadki  i braliśmy udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, których bohaterem był...ziemniak.
Wzięliśmy również udział w oryginalnym pokazie "ziemniaczanej mody" :). Zwieńczeniem zajęć było wykonanie przez każdą grupę Cudaków z Ziemniaków. Będziemy miło wspominać ten wyjątkowy dzień! 

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy
Dzień Edukacji Narodowej.  
Nasze przedszkolaki chciały podziękować swoim paniom i pracownikom przedszkola za trud  włożony w ich wychowanie.
W tym uroczystym dniu dzieci zaprezentowały się najlepiej jak umiały.  Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek które w całości stworzyły piękne podziękowania.  
Pani dyrektor Ewa Capiga skierowała do wszystkich pracowników wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej owocnej pracy.
Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.
 


VIII OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


Dnia 20 września 2019r. uroczyście obchodziliśmy w naszym przedszkolu VIII Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka !!! Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się na sali gimnastycznej. W kolorowytch strojach, z uśmiechem na twarzy wyglądały wspaniale. Śpiew, tańce, gry i konkursy towarzyszyły naszym wychowankom w Dniu Święta Przedszkolaka. Przedszkolna społeczność pięknie odśpiewała Hymn Przedszkolaka - "Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Basi i Krzysia. W Dzień Przedszkolaka każdy to wie, bawi się każdy, kto tylko chce". Dzień Przedszkolaka upłynął nam w atmosferze wspaniałej zabawy, radosnego nastroju szczęśliwych dzieci  - wychowanków przedszkola. Personel przedszkola odśpiewał naszym milusińskim tradycyjne "Sto lat". Dzieci były bardzo szczęśliwe, a uwieńczeniem niecodziennej imprezy  była słodka niespodzianka.

Akt ślubowania:

- Przyrzekamy co dzień rano mieć buzię zawsze roześmianą!
- Przyrzekjamy nie płakać, nie szlochać i Panie mocno Kochać!
- Przyrzekamy zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować!
- Przyrzekamy, choć jesteśmy jeszcze mali zgodnie bawić się na sali!
- Przyrzekamy na zajęciach nie gadać i Pani ładnie odpowiadać!


Od teraz jesteście prawdziwymi Przedszkolakami, dużymi dziewczynkami i dużymi chłopakami!"Bycie przedszkolakiem to powód do ogromnej dumy! Życzymy Wam kochane dzieci, abyście czerpali radość z klażdego dnia i mogli cieszyć się szczęśliwym dzieciństwem".
 
Z najlepszymi pozdrowieniami Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak

 


 
 
Copyright © 2013-23 przedszkole56.edu.pl || Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Powered by Grupa VSC