...:: WYDARZENIA

 


 

 

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA W GRUPIE "BIEDRONKI"

 
"Słoneczko przez szyby na twarze blask kładzie,
Minęły trzy lata w przedszkolnej gromadzie,
Dziś nikt nie stwierdza – ja w domu być wolę,
Dziś „Biedronki” mówią:
ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE"
 
W dniu 17 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola przez dzieci 5-letnie. Nauczycielki wraz z dziećmi przygotowały program słowno – muzyczny. Łzy wzruszenia, chwile refleksji i wspomnień oraz podziwu dla umiejętności wychowanków przeplatały się z brawami i uśmiechami widzów. Dzieci z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się już samodzielnymi, odważnymi starszakami, chętnymi do podejmowania nowych, trudniejszych zadań. Wszyscy pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po występach, dzieci otrzymały na pamiątkę książki oraz dyplom ukończenia przedszkola. Życzymy przyszłym uczniom samych sukcesów w szkole!!!

XV  LEKKOATLETYCZNA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

W czerwcu, 8 dzieci z grupy „Biedronki” reprezentowało nasze przedszkole w XV Lekkoatletycznej Olimpiadzie Przedszkolaka, która odbyła się na Stadionie MOS im. Stefana Płatka w Sosnowcu. Uczestnicy wraz z nauczycielami przemaszerowali wokół stadionu. Po rozgrzewce dzieci wzięły udział w następujących konkurencjach: skok w dal, rzut piłeczką, biegi. Gdy zaczęła się rywalizacja, wszyscy byli zestresowani. Każdy uczestnik z niecierpliwością czekał na swoją kolej. Doping i sukces wywoływał na buziach małych sportowców wielki uśmiech. Zmęczona, ale szczęśliwa Oliwia Wojdyło wchodziła na podium, by zająć III miejsce w skoku dal i odebrać medal oraz nagrodę. Nagrodzeni zostali również pozostali uczestnicy. Każde dziecko otrzymało dyplom i piłkę. Na zakończenie, widownia obejrzała występ artystyczny, a chętne dzieci wzięły udział  w zabawach tanecznych.

TEATR W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dnia 10 kwietnia 2014 r. wszystkie dzieci miały możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego  pt. „Nie to złoto, co się świeci” w wykonaniu aktorów z Agencji Artystycznej "Arkadia”. Aktorzy w zabawny sposób zaprezentowali dzieciom przygody Misia i Zajączka, zwracając uwagę na takie cechy jak: kultura osobista, dobroć, grzeczność i przyjaźń. Przedszkolaki miały możliwość współuczestniczyć w inscenizacji poprzez wspólne z aktorami śpiewanie piosenek i rozwiązywanie zagadek. Dzieci chętnie i z wielkim zaangażowaniem oglądały przedstawienie, które niosło ze sobą wychowawcze przesłanie. Aktorzy przypomnieli maluchom, jak ważne są proste słowa jak „proszę” czy „dziękuję”. Spektakl dostarczył dzieciom wielu wrażeń i mnóstwo radości.

PRZEGLĄD POEZJI DZIECIĘCEJ

Dnia 10 kwietnia 2014r.  w Klubie im J.Kiepury odbył się Przegląd Poezji Dziecięcej. Hasłem przewodnim w tym roku były „Kolorowe rymy w poezji dla dzieci” Różnorodne utwory prezentowało 27 artystów z przedszkoli w Sosnowcu, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej oraz Będzina. Nasze przedszkole reprezentowała Michalina Merta z grupy "Tgrysków". Zaprezentowała wiersz pt.: „Entliczek –Pentliczek” Jana Brzechwy. Michalinka oczarowała publiczność swym wdziękiem oraz dykcją, a dobór utworu wprawił w zachwyt zgromadzonych gości.

"MY ZDROWE DZIECIAKI"

Dnia 04.04.2014r. w naszej placówce odbyła się uroczystość z okazji wręczenia certyfikatu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie z udziałem zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:  Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca- Pani Agnieszka Czechowska- Kopeć, Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiegow Sosnowcu- Pani Bożena Grociak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej- Pan Tomasz Bańbuła, członek Rady Miejskiej w Sosnowcu- Pan Jan Bosak, koordynator działań Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie- Pani Barbara Dobias-Mola, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sosnowcu: Wiceprezes Zarządu Oddziału- Pani Zofia Dybała oraz Barbara Kapuścińska,przedstawiciele Rady Rodziców w naszym przedszkolu. W uroczystości tej wzięli udział wszyscy nasi wychowankowie, prezentując swoje umiejętności poprzez występy artystyczne: śpiewanie piosenek, recytowanie wierszy. Dzieciz grupy „Motylków”- 6- latki zaprezentowały przedstawienie teatralne o tematyce zdrowotnej pt.: „W Pastusiowej krainie”. Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni na „zdrowy poczęstunek” przygotowany przez wszystkich pracowników przedszkola. Uroczystość wręczenia certyfikatu była uwieńczeniem realizowanego przez dwa lata programu promocji zdrowia, w ramach  którego były prowadzone zajęcia na temat zdrowego odżywiania oraz zasad bezpieczeństwa.

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca  2014r. dzieci z wszystkich grup wiekowych  uroczyście obchodziły „Powitanie wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka  wyjątkowe wydarzenie.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu „Marzanny” oraz barwnego gaika. Gośćmi tego tradycyjnego obrzędu były dzieci z klasy 1- szej Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu. W ogrodzie przedszkolnym wspólnie z nauczycielami, wszystkie dzieci  radośnie śpiewały wiosenne piosenki, a także stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i zagości u nas na dobre.

"PODRÓŻE KOTA WŁÓCZYKIJA”- 
KONCERT MUZYCZNY AGENCJI ARTYSTYCZNEJ „Violino”

Dnia 19.03.2014 r. dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej „Violino” pt: „Podróże Kota Włóczykija”. Wędrówki przez różne kraje Europy były możliwe dzięki ciekawym utworom muzycznym, które są charakterystyczne dla krajów europejskich. Dźwięki skrzypiec i fortepianu prezentowały: walczyka, walca wiedeńskiego, polkę, poloneza, kankana. Piękny śpiew pani Małgorzaty Łazowskiej pozwolił usłyszeć piękne arie z opery wiedeńskiej. Muzyka poważna może być miła dla ucha każdego słuchacza, a szczególną radość czerpią z niej właśnie przedszkolaki.

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W SOSNOWCU
 
                Dnia 14.03.2014r. dzieci z grupy „Motylki” zostały zaproszone na zajęcia otwarte do klasy I w Szkole Podstawowej nr 8 w Sosnowcu. Dzieci miały okazję poznać specyfikę nauki w szkole, poznały zasady właściwego zachowania się podczas lekcji. 6-latki chętnie odpowiadały na pytania nauczycielki oraz brały czynny udział w prowadzonych zajęciach. Wspólnie z pierwszakami przypomnieliśmy sobie, jakie są pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny, dowiedzieliśmy się, jak wyglądają oraz jakie mają zwyczaje żuraw i czapla. Spotkanie z uczniami było bardzo ciekawei pouczające.

SPEKTAKL TEATRALNY  PT.: „BRZYDKIE KACZĄTKO”

Dnia 26.02 2014r. przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. "Brzydkie kaczątko" w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Dla „Zajączków” był to pierwszy wyjazd i niezwykłe przeżycie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w oglądaniu spektaklu, żywo reagując brawami, śmiechem i wzruszeniem. Doświadczanie sztuki teatralnej w prawdziwym teatrze jest bogatym doświadczeniem dla tych najmłodszych. Także podróż autokarem jest prawdziwym wyzwaniem i sprawdzianem zdobywanych wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa.To był sprawdzian dla każdego przedszkolaka i zdaliśmy go wspaniale. Brawo!!!

„KRĘCI MNIE ZDROWIE!”

              W ramach współpracy z lokalnym środowiskiem zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu do udziału w projekcie „Kręci mnie zdrowie”. 25 lutego 2014r. dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyły w zawodach sportowych oraz konkursie wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje sportowe umiejętności: biegały, skakały, pokonywały tory przeszkód….Wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu rozwiązywaliśmy ciekawe zadania z edukacji prozdrowotnej. Zwieńczeniem imprezy było wręczenie upominków, pamiątkowa sesja fotograficzna oraz wspólne odśpiewanie piosenki „My zdrowe dzieciaki”. Zabawie towarzyszyła radosna atmosfera!

STRAŻ MIEJSKA Z WIZYTĄ W P-56

Dnia 18.02.2014r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Sosnowcu. Przedszkolaki mogły poznać zadania i obowiązki jakie pełni Straż Miejska. Podczas wspólnej rozmowy dzieci poznały zagrożenia wynikające z rozmowy z obcymi oraz niebezpieczeństwa wynikające z zabaw w miejscach niedozwolonych. Dzieci mogły także zaprezentować swoją wiedzę z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego. Każdy z uczestników spotkania otrzymał upominek – odblaskową opaskę.

WALENTYNKI

Dnia 14.02.2014r świętowaliśmy Walentynki, które już na dobre zapisały sie w naszym kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Tego dnia wszyscy byli ubrani na czerwono, a zajęcia w poszczególnych grupach były odzwierciedleniem takich wartości jak: miłość, przyjaźń i radość. Wszystkie dzieci wykonały walentynkę dla swoich kochanych rodziców.

WIZYTA W SZKOLE

Dnia 12.02.2014r. dzieci z grupy „Biedronki” zostały zaproszone na zajęcia otwarte do kolegów i koleżanek z klasy I w Szkole Podstawowej nr 8 w Sosnowcu. Podczas lekcji 5-latki dowiedziały się, jak wygląda litera „U, u”. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w lekcji i wesoło bawiły się podczas ćwiczeń śródlekcyjnych. Uczniowie pokazali 5-latkom, jak wyglądają ich przybory szkolne oraz książki i zeszyty ćwiczeń. Dzieci były zadowolone z odwiedzin w szkole.

KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU

Dnia 11.02.2014r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. W sali przystrojonej ilustracjami z bajek, balonami, serpentynami i srebrnymi gwiazdami bawiły się księżniczki, królewicze, rycerze, kowboje, czarownice i wiele innych bajkowych postaci. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, wszystkie dzieci z wielką ochotą rozpoczęły tańce i przystąpiły do wspólnej zabawy z Wodzirejem. Muzyka i tańce przeplatane były krótkimi konkursami. Przedszkolaki bawiły się do samego obiadu. Dla wszystkich były to niezapomniane chwile... Nasz bal zakończyliśmy wspólnym tańcem i z żalem pożegnaliśmy Wodzireja.


 

 
 
Copyright © 2013-23 przedszkole56.edu.pl || Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Powered by Grupa VSC